7 UDOWODNIONYCH sposobów odwapniania szyszynki

Dlaczego to jest tak ważne dla twojego zdrowia?! 

Jeśli chodzi o ludzkie ciało, nawet najmniejsza ze struktur może pełnić bardzo ważne funkcje! Dotyczy to niewielkiej struktury znajdującej się pomiędzy dwiema półkulami mózgu znanym jako szyszynka.

Szyszynka:

 • to gruczoł wydzielania wewnętrznego umiejscowionym w samym środku mózgu, a dokładniej w nadwzgórzu, w zagłębieniu pod blaszką czworaczą,
 • jest maleńka, ma wielkość ziarenka ryżu (długość około 10 mm i waga około 170 mg)
 • wyglądem nieco przypomina szyszkę,
 • pełni krytyczną funkcję regulacji rytmów okołodobowych i cyklu czuwania u ludzi i zwierząt,
 •  jest odpowiednikiem narządu światłoczułego – „oka ciemieniowego”
 • odgrywa istotną rolę w utrzymaniu czujności i funkcjonalności w ciągu dnia, pomagając jednocześnie „wyłączyć” w nocy,
 • mikroskopowo, gruczoł składa się z pinealocytów (typowe komórki endokrynne) i komórek wspomagających, które są podobne do astrocytów mózgu,
 • szyszynka jest skąpana w wysoko naładowanym płynie mózgowo-rdzeniowym  i ma większy przepływ krwi na objętość sześcienną niż jakikolwiek inny narząd, może to być gruczoł o najwyższym stężeniu energii w ciele,
 • podczas rezonansu magnetycznego uwidacznia się jej szaroczerwona barwa szyszynki, co spowodowane jest wysoką zawartością soli: hydroksyapatytu i węglanu wapnia,
 • jest również centrum kreatywności, dzięki czemu projektujemy i tworzymy wyobrażenia.

Szyszynka reguluje rytmy dobowe poprzez wydzielanie hormonu znanego jako melatonina. Podczas dnia, kiedy jesteś aktywny, światło przenosi się z siatkówki oka do mózgu, gdzie „mówi” szyszynce, aby wyłączyć produkcję melatoniny. Gdy zbliża się ciemność, a poziom światła spada, szyszynka zwiększa produkcję melatoniny. W ciągu dnia kiedy produkcja melatoniny jest „wyłączona”, szyszynka wytwarza serotoninę, nazywaną hormonem szczęścia.

Szyszynka reguluje w pewnym stopniu funkcję metaboliczną, jak również zapobiega zbyt szybkiemu rozwojowi seksualnemu u dzieci.

Dzieje się tak ponieważ melatonina wpływa na układ hormonalny, w szczególności na hormony gonadotropowe – najważniejsze hormony cyklu miesięcznego i kształtowania się komórek rozrodczych.  Melatonina zapobiega przedwczesnemu dojrzewaniu płciowemu, a jej wydzielanie jest ściśle związane z bodźcami świetlnymi i przebiega zgodnie z rytmem dobowym.


REKLAMA

Omega 3+E FitLine Kwasy tłuszczowe z rodziny Omega-3 mają podstawowe znaczenie dla funkcjonowania naszego organizmu, są niezbędna dla: tkanki mózgowej (60% naszego mózgu to kwasy Omega-3), syntezy hormonów (stanowią składnik do budowy serotoniny i dopaminy – hormonów szczęścia), każdej komórki organizmu (stanowiąc m.in. o jakości błony komórkowej). Jedna porcja Omegi-3+E „aktywuje” 300tyś. komórek w naszym mózgu, zwana jest dzięki temu dopalaczem na inteligencję.

Omega 3+E FitLine możesz KUPIĆ TU


Mówi się również, że szyszynka produkuje dimetylotryptaminę (DMT) –  to halucynogenna substancja – silny psychodelik. DMT syntetyzowana w szyszynce z tryptofanu mówiąc delikatnie rozszerza percepcję. To z pewnością tłumaczyłoby, dlaczego w całej historii ludzkiej szyszynka często była postrzegana jako „trzecie oko” lub siedziba duchowości człowieka.

DMT produkowany jest w szyszynce podczas głębokiej medytacji i nadzwyczajnych warunków porodu, ekstazy seksualnej, skrajnego stresu fizycznego i doświadczeń z pogranicza śmierci.

Ale niezależnie od tego, czy uczestniczysz w tym mistycznym spojrzeniu, zwapnienie szyszynki pozostaje naukowo uzasadnioną obawą.

Kiedy upośledzona jest funkcja tego ważnego gruczołu dokrewnego, można zaobserwować takie objawy, jak obniżone IQ, bezsenność, zmęczenie, depresja lub inne zaburzenia psychiczne, co oznacza, że ​​odkwaszanie szyszynki jest nie tylko pożądane duchowo, ale także korzystne fizjologicznie.

Czy wiesz, że…

* U osób dorosłych często wykrywa się małe złogi wapnia widoczne w szyszynce na zdjęciach rentgenowskich. 

** Melatonina ma znaczny wpływ na nasz nastrój, funkcje odpornościowe, rytmy okołodobowe, jakość i ilość snu. Melatonina jest znana jako środek przeciwstarzeniowy i przeciwstresowy, ponieważ hamuje kortyzol i jest silnym przeciwutleniaczem.

*** Na szyszynkę negatywnie wpływa między innymi fluor!!! Substancją atakującą szyszynkę jest fluorek sodu , hamuje on jej aktywność, a co za tym idzie, jej komórki obumierają.

****Kolejnym pierwiastkiem szkodliwym dla tego gruczołu jest rtęć, poza tym również pestycydy, alkohol i papierosy, sztuczne słodziki, dezodoranty, produkty rafinowane, konserwanty, aluminium, fast food’y, itd.

*****Szyszynka działa na wibracje, dlatego najlepszym jej „lekarzem” jest dźwięk. Wibracje mogą mieć potężny wpływ na nasze poznanie, emocje i stan fizyczny. Wiemy to intuicyjnie i doświadczamy tego bezpośrednio, gdy wyczuwamy wpływ, jaki muzyka ma na nasz nastrój, pamięć i fizjologię. We wczesnych latach osiemdziesiątych francuski muzyk Fabien Maman badał wpływ wibracji dźwięku na komórki; odkrył, że dźwięki mogą niszczyć komórki rakowe i wzmacniać zdrowe. Dzieje się tak, gdyż wibracje wnikają głęboko w nasz układ nerwowy, organy, mięśnie, docierają dosłownie do każdej komórki organizmu.Obecnie rodzice często grają muzykę klasyczną, aby stymulować rozwój mózgu u swoich dzieci przed i po porodzie.

Skoro już wiemy jak ważna jest szyszynka, teraz  powiedzmy sobie o sposobach na jej odwapnianie.

1. Aby skutecznie odwapnić szyszynkę, musisz najpierw zrozumieć, co bierze udział w jej zwapnieniu. Pisałam już o tym wyżej, ale nic nie zaszkodzi przypomnieć. Substancje te obejmują:

 • Pestycydy lub herbicydy, szczególnie w masowo produkowanych warzywach i owocach.
 • Nadmiar wapnia, który może się gromadzić w wyniku spożywania zbyt dużej ilości produktów mlecznych.
 • Rtęć, występująca głównie w rybach, owocach morza, ale także w naszym środowisku, w tym np. w amalgamatach.
 • Halogenki, klasa minerałów, które zawierają chlor, bromek i fluor.
 • Wiele innych toksyn, takich jak te znajdujące się w cukrze lub sztucznych słodzikach, a także dezodoranty lub odświeżacze powietrza.
 • Pośrednio substancje, które wyczerpują ciało i powodują jego podatność na gromadzenie się toksyn. Na przykład kofeina, alkohol i tytoń.

Nie trzeba dodawać, że zanim rozpocznie się proces detoksykacji szyszynki, należy próbować usunąć wyżej wymienione substancje z codziennego życia, aby uniknąć dalszego zwapnienia.


REKLAMA

Optimal- Set (BasicActivizeRestorate)

Cały zestaw KUPISZ TU


2. Pij filtrowaną wodę

Zastanów się przez chwilę jak wygląda „podróż” wody do twojego kranu. W większości przypadków podróżuje on przez stare rury, które nie tylko są zbudowane z potencjalnie szkodliwych materiałów (takich jak ołów), ale również są bardzo słabo sterylizowane. Rzeczywiście, proces „oczyszczania” zwykle obejmuje stosowanie chloru, pestycydów, herbicydów, niektórych hormonów lub fluorków.

Warto zainwestować w filtr dobrej jakości. Tym bardziej, że dobry filtr do wody można kupić już za około 800 zł. (mówię o filtrze montowanym pod zlewem). Wtedy mamy pewność, że pijemy i gotujemy w czystej wodzie. Poza tym kwota pieniądze wydane na filtr szybko nam się zwracają gdyż, mając filtr nie wydajemy na wodę butelkową.

3. Zmień dietę

Diety wegańskie i wegetariańskie stopniowo zyskują uznanie ze względu na potencjalne korzyści zdrowotne, jak również pozytywny wpływ na środowisko. Ale nie chodzi mi tutaj, żeby teraz wszyscy przeszli na wegetarianizm ponieważ zrezygnowanie z mięsa nie jest absolutnie konieczne do odwapnienia szyszynki. Niezbędne jest zwiększenie spożycia warzyw, roślin strączkowych i owoców!!! To te produkty są pełne potężnych substancji przeciwutleniających, a jednocześnie zmniejszają spożycie przetworzonej żywności i masowo produkowanego mięsa. Kiedy jesz produkty pochodzenia zwierzęcego, staraj się wybierać te dobrej jakości bez hormonów.

4. Oczyść organizm z toksyn

Po pierwsze: pij duże ilości wody. Woda nawadnia wszystkie organy i – przy okazji, za pośrednictwem moczu – eliminuje niepotrzebne substancje i toksyny. Koniecznie wypijaj jedną szklankę rano, zaraz po przebudzeniu, po całej nocy organizm potrzebuje wody.

Po drugie: jedz pokarmy bogate w błonnik. Błonnik spełnia funkcje podobne do wody: eliminuje toksyny poprzez układ trawienny. Wspomaga przemianę materii i zapobiega zaparciom.

Po trzecie: unikaj alkoholu i kawy. Te dwa popularne napoje nie są najlepszym wyborem. Zwalniają pracę wątroby i nerek!

Po czwarte: duuuużo chlorofilu. Jeśli zjadasz duże ilości bogatych w chlorofil warzyw, wspierasz równowagę kwasowo-zasadową, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu i zdrowia. Zakwaszony organizm to bardzo dobre środowisko do rozwijania się patogenów, dlatego warto zadbać o odpowiednią dawkę chlorofilu. Zalety chlorofilu:

– oczyszcza krew, limfę i płyny wewnątrzkomórkowe,

– eliminuje toksyny, metale ciężkie i wolne rodniki,

– usuwa pozostałości po lekach,

– oczyszcza przewód pokarmowy i wydalniczy,

– pomaga oczyścić wątrobę,

– dezaktywuje i eliminuje karcynogeny (substancje powodujące raka),

– zwalcza i eliminuje bakterie patogenne, dezynfekuje i odtruwa organizm,

– niszczy bakterie w ranach,

– usuwa nieprzyjemny oddech i zapach ciała.


Munogen FitLine zawiera:  ** wysokogatunkową: L-Argininę i L-Cytrulinę (To aminokwasy, które pełnią ważną rolę w organizmie każdego sportowca, ale nie tylko – przyjmowanie ich pomaga zwiększyć wytrzymałość organizmu i poprawić natlenienie tkanek. Ponadto L-arginina wspomaga prawidłową funkcje wątroby, działa oczyszczająco na komórki tego narządu, jest też dobroczynną substancją dla naszego serca.) ** witaminę B6, witaminę B12 i kwas foliowy, które biorą udział w redukcji zmęczenia i znużenia.  ZADANIEM MUNOGEN FitLine jest to, aby: * zwiększyć przepływ krwi w organizmie, w każdym naczyniu…tym samym organizm dostaje więcej tlenu do komórek, a co za tym idzie, więcej składników odżywczych. Efektem tego jest więcej energii, redukcja zmęczenia i znużenia,  * oczyszczenie krwi i limfy,  * profilaktyka dla układu krążenia, * wsparcie do prawidłowego tworzenia krwinek czerwonych

Munogen FitLine  możesz KUPIĆ TU

REKLAMA


5. JOD

Ten niezbędny minerał wspomaga tarczycę w regulacji hormonów i jest jednym z najskuteczniejszych środków usuwających (chelatujących) metali ciężkich z organizmu.

Jod posiada zdolność do detoksykacji metali ciężkich, przy czym działa wybiórczo, „nie ruszając” tego, czego organizm potrzebuje. Potrafi usuwać z organizmu toksyczne chemikalia jak: fluorki, bromki, ołów, aluminium, rtęć i biologiczne toksyny. Dodatkowo wzmacnia adaptacyjny układ immunologiczny.

6. Używaj produktów dentystycznych, które nie zawierają fluoru

Większość produktów do pielęgnacji zębów zawiera szkodliwe substancje, w tym fluor, PEG-60 i propyl / metyloparaben. Aby uniknąć dalszego zwapnienia szyszynki, należy zapoznać się i polubić z pastą do zębów i płynem do płukania jamy ustnej, które nie zawierają fluoru i pozostałych substancji szkodliwych.

Można również wyprodukować własną pastę domową. Ja używam oleju kokosowego, pół na pół z sodą oczyszczoną, czasami do smaku dodają stevię i olejek miętowy. Do płukania używam domowego odświeżającego płynu: pół szklanki wody, 3-4 krople wody utlenionej i 2 kropelki olejku miętowego.

7. Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy ma bardzo silne działanie oczyszczające i pomaga w odwapnianiu szyszynki. Wszystko to dzięki zawartości kwasu jabłkowego. Kwas jabłkowy wiąże się z  toksynami  i pomaga organizmowi skuteczniej je eliminować.

Ocet jabłkowy pomaga również oczyścić węzły chłonne, aby umożliwić lepszą cyrkulację limfy niezbędną do usunięcia toksyn i polepszenia odpowiedzi immunologicznej. Jest doskonały do ​​detoksykacji szyszynki.

Upewnij się, że stosujesz „surowy” ocet jabłkowy i że jest w szklanej, a nie plastikowej butelce.

Dodatkowe korzyści zdrowotne octu jabłkowego to rozpuszczanie kamieni nerkowych, łagodzenie dny moczanowej, obniżanie ciśnienia krwi i równoważenie poziomu glukozy.

Jak stosować: zmieszaj 1 łyżkę octu jabłkowego z pół szklanki wody. Najlepiej pić 15-30 min przed posiłkiem.

Oczywiście wiele z sugerowanych zmian dotyczy nie tylko szyszynki, ale raczej wpływa na dobre samopoczucie całego organizmu. Z kolei, gdy organizm otrzymuje więcej ważnych składników odżywczych i jest oczyszczany ze szkodliwych substancji, będzie działał bardziej efektywnie.

TUiTERAZ ♥

Masz ochotę i czas – wejdź na sklep, zobacz może znajdziesz coś dla siebie.

www. rh7.pl

sklep ze zdrowymi produktami

 
REKLAMA
 
CellReset FitLine – Program przemiany metabolicznejCellreset to trwający 28 dni proces „zresetowania” wszystkich komórek w organizmie oraz STABILIZACJA – to okres 90 dni, w czasie których organizm “utrwala” dobre nawyki żywieniowe, których nauczył się w czasie programu. W ciągu 28 dni następuje całkowity proces oczyszczenia oraz dożywiania wszystkich komórek organizmu. Dzięki takiej przemianie następuje, tzw.”skutek uboczny”, czyli znaczna utrata wagi (od kilku do kilkunastu kilogramów) oraz modelowanie sylwetki. Program znakomicie sprawdzi się również u osób, które nie mają problemu z nadmiarem tkanki tłuszczowej lub wręcz cierpią z powodu niskiej wagi i chciałyby odżywić i oczyścić swój organizm, co staje się nieodzowne w dzisiejszych czasach.

Dieta CellReset program przemiany metabolicznej możesz KUPIĆ TU.

Źródła:

1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11275672

2. http://science.sciencemag.org/content/184/4144/1341

źródło zdjęcia tytułowego: 

INFORMACJA

Informacje zamieszczane na blogu „10Blogdazdrowie” nie są przeznaczone do diagnozowania czy leczenia jakiejkolwiek choroby oraz nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszystkie artykuły, porady tu wrzucane służą wyłącznie do celów informacyjnych, edukacyjnych i czasami (nie zawsze) wyrażania opinii osobistej. Zawsze przed podjęciem decyzji o zastosowaniu naturalnych metod w celu wspomagania terapii należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Nie zajmuję się chorobami i leczeniem od tego są lekarze. Ponadto nie biorę odpowiedzialności za osoby, które na własną rękę zastosują któreś metody czy kuracje.

Grunt do zdrowie, zadbaj o nie!

TUiTERAZ

5 Komentarze

 1. Dodałabym jeszcze 8 sposób oparty na TMC połaczonej z fizyką . Jest to najnowsza biotechnologia działająca w oparciu o wibracje fali świetlnej. Bio-elektroda Alavida działa stymulująco na odwapnienie szyszynki. Metoda łatwa do użycia w warunkach domowych bez najmniejszych skutków ubocznych.Są badania naukowe na ten temat. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu

 2. I just like the vаⅼuable іnfo you suppⅼy on your articles.
  I will bookmark your weblog and test again right heгe frequently.
  I am slightly certain I will ⅼearn a lot of new stuff proper rіght here!
  Good luck for the following!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*