Co na wypadanie włosów? Co stosować na wypadanie i na wzrost włosów? Piękne, zdrowe włosy zaczynają się od środka.

Przyczyny wypadania włosów – jakich witamin brakuje organizmowi?

Zła dieta, stres, niedobory witamin oraz problemy z tarczycą to najczęstsze przyczyny wypadania włosów. Jeśli chcesz zapobiec łysieniu, pamiętaj o regularnym spożywaniu produktów bogatych w biotynę, żelazo, cynk, magnez oraz krzem. W codziennej diecie nie powinno zabraknąć także witamin A, B oraz kwasu foliowego i białka.

Nadmiernie wypadanie włosów może być spowodowane także poprzez rozmaite choroby, np. anemię, toczeń rumieniowaty oraz zaburzenia hormonalne powstałe np. wskutek niedoczynności i zapalenia tarczycy. Nie bez znaczenia pozostają przy tym dolegliwości skóry głowy, m.in.: łuszczyca, łupież oraz łojotokowe zapalenie skóry. Lekarze często diagnozują także łysienie androgenowe związane z destrukcyjnym działaniem dihydrotestosteronu na mieszki włosowe.

Nadmierne wypadanie włosów choroby

Utrata włosów to proces zależny od wielu czynników:

  • genów
  • hormonów
  • hormonów tarczycy
  • zdrowia jelit
  • stanu środowiska, w którym się funkcjonuje
  • niedoborów witamin
  • i wielu, wielu innych

My skupimy się dziś na niedoborach związanych z wypadaniem włosów.

Wypadanie włosów – co stosować

1. Cynk

Niedobór cynku osłabia cebulki włosów przyczyniając się nie tylko do wypadania, ale także do siwienia włosów i to bez względu na wiek.

Cynk wspomaga regenerację włosów, wzmacnia ich cebulki i przyśpiesza wzrost.

Badania sugerują, że niektórzy pacjenci z łysieniem plackowatym mają niedobór cynku, a doustna suplementacja cynku służy jako skuteczne leczenie.


FitLine Beauty z peptydy kolagenowe

Produkt zawiera unikalną mieszankę peptydów kolagenowych, cennych ekstraktów roślinnych i ziołowych oraz witamin i minerałów, które wspierają skórę od wewnątrz.

– Wysoka biodostępność dzięki ekskluzywnej koncepcji transportu składników odżywczych NTC® 
– Peptydy kolagenowe i naturalne ekstrakty roślinne wspierają piękną, promienną skórę

– Znacząco poprawia elastyczność skóry.
– Piękne i zdrowe włosy. Specjalna kombinacja witamin i minerałów wspomaga tkankę łączną i przyczynia się do poprawy wyglądu włosów i paznokci. 

– Miedź i cynk chronią komórki przed stresem oksydacyjnym

FitLine Beauty z peptydy kolagenowe możesz KUPIĆ TU

REKLAMA


2. Witaminy z grupy B

Biotyna i kwas pantotenowy stanowią jedną z alternatywnych terapii przy wypadaniu włosów.

Nie są to jednak jedyne witaminy, których niedobór wzmaga wypadanie włosów (ważna tez chociażby B12).

Biotyna działa korzystnie na włosy, odbudowując łuski włosa, które zostały uszkodzone w wyniku nadmiernego mycia włosów, ekspozycji na słońce, suszenia i prostowania.

Witamina B5 wspomaga nadnercza, co pomaga stymulować wzrost włosów.

Głównym objawem niedoboru biotyny jest utrata włosów.

3. Witamina C

Stres oksydacyjny i wolne rodniki odgrywają ogromną rolę w procesie starzenia.

Wolne rodniki są wysoce reaktywnymi cząsteczkami, które mogą bezpośrednio uszkadzać komórkowe membrany strukturalne, lipidy, białka i DNA.

Wraz z wiekiem zwiększa się wytwarzanie wolnych rodników i zmniejsza się ilość enzymów antyoksydacyjnych, które chronią organizm, co prowadzi do uszkodzenia struktur komórkowych i starzenia się włosów.

Działając jako przeciwutleniacz, witamina C zwalcza stres oksydacyjny, który przyczynia się do siwienia i utraty włosów.

4. Żelazo

Słowo klucz: FERRYTYNA.

Ferrytyna jest magazynem żelaza, przechowywanym przede wszystkim w wątrobie, jednak także w mieszkach włosów.

Kiedy ciału brakuje żelaza potrzebnego do istotnych procesów, jak chociażby wytwarzanie czerwonych krwinek, organizm pobiera je z mniej dla niego istotnych miejsc, jak włosy.

Dzieje się tak przede wszystkim przez chroniczne infekcje.

Bakterie, wirusy i grzyby potrzebują żelaza w cyklu swojego życia. Odpowiedzią ciała jest produkcja hormonU zwanego hepcydyną, która to blokuje absorpcję żelaza do jelit.

Jest to adaptacyjny mechanizm przy ostrej, krótkotrwałej infekcji.

Ale jeśli dojdzie do infekcji długoterminowej, takiej jak kandydoza, nie tylko sam organizm wyczerpuje żelazo, ale ciało generalnie pochłania mniej żelaza, co obniża poziom ferrytyny.

Jeśli gubisz włosy z powodu ferrytyny, powinnaś podwyższyć jej poziom co najmniej do 50 µg/L żeby przestały wypadać i co najmniej do 70 µg/L, żeby zaczęły się regenerować i odrastać.


VITAMIN C GORZKA POMARAŃCZA DZIKA RÓŻA ROKITNIK GRYKA ARONIA (60 KAPS) ORGANIC LIFE

Preparat marki Organic Life zawiera ekstrakty roślinne o działaniu wzmacniającym i hamującym rozwój infekcji, dzięki wysokiej zawartości naturalnej witaminy C.

Witamina C jest naturalnym antyoksydantem i regulatorem reakcji odpornościowych, wspiera również funkcjonowanie układu nerwowego i sprzyja wchłanianiu żelaza.

Witamina C uczestniczy w metabolizmie składników odżywczych, dlatego też sprzyja minimalizacji uczucia zmęczenia.

Witamina C jest kojarzona z witalnością i radością życia.

Produkcja kolagenu w organizmie jest także zależna od obecności witaminy C.

Witamin C jest źródłem naturalnej witaminy C w otoczeniu bioflawonoidów i antyoksydantów, które stymulują jej działanie i przedłużają uwalnianie po zażyciu.

VITAMIN C GORZKA POMARAŃCZA + DZIKA RÓŻA + ROKITNIK + GRYKA ARONIA możesz KUPIĆ TU

REKLAMA


5. Witamina D

Cebulki włosów są bardzo wrażliwe na hormony.

Witamina D jest natomiast hormonem steroidowym.

Wg najnowszych badań, jej niedobór i nieprzyswajanie wiąże się bezpośrednio z wieloma chorobami układu immunologicznego, w tym z łysieniem plackowatym.

W badaniu przekrojowym sprawdzono to na 86 pacjentach z łysieniem plackowatym, 44 z bielactwem i 58 zdrowych jednostkach.

U łysiejących osób poziom witaminy D był najniższy, nieco wyższy u cierpiących na bielactwo, najwyższy u zdrowych jednostek

Co więcej, stopień zaostrzenia choroby był odwrotnie proporcjonalny do poziomu 25(OH)D u pacjentów cierpiących na łysienie plackowate.

Zresztą jednym z pierwszych do zaobserwowania SKUTKÓW NIEDOBORU WITAMINY D jest właśnie UTRATA WŁOSÓW.

Receptor witaminy D (VDR) ulega ekspresji w wielu komórkach i tkankach ciała, w tym w skórze. Badania na myszach i ludziach bez tych receptorów funkcyjnych wykazały, że brak VDR prowadzi do rozwoju łysienia.

6. Omega-3

Badania wykazały zbawienny wpływ Omega3 nie tylko na mózg, jelita i ciało, ale także na skórę i włosy.

Te kwasy tłuszczowe wzmacniają włosy, wspomagają ich wzrost i minimalizują stany zapalne, które często są przyczyną wypadania włosów.

W 2015 roku, w badaniu opublikowanym w Magazynie Dermatologii Kosmetycznej, porównano działanie omegi-3, omegi-6 i przeciwutleniaczy na zdrowie włosów.

Po 6 miesiącach leczenia 89,9 badanych odnotowało znaczną redukcję wypadania włosów, zwiększenie ich objętości (86%) i gęstości (87%).

Na zdrowie 😊

Masz ochotę i czas – wejdź na sklep, zobacz może znajdziesz coś dla siebie.

www. rh7.pl

sklep ze zdrowymi produktami

Źródła:

draxe.com/vitamins-for-hair-growth/

INFORMACJA

Informacje zamieszczane na blogu „10Blogdazdrowie” nie są przeznaczone do diagnozowania czy leczenia jakiejkolwiek choroby oraz nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszystkie artykuły, porady tu wrzucane służą wyłącznie do celów informacyjnych, edukacyjnych i czasami (nie zawsze) wyrażania opinii osobistej. Zawsze przed podjęciem decyzji o zastosowaniu naturalnych metod w celu wspomagania terapii należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Nie zajmuję się chorobami i leczeniem od tego są lekarze. Ponadto nie biorę odpowiedzialności za osoby, które na własną rękę zastosują któreś metody czy kuracje.

Grunt do zdrowie, zadbaj o nie!

TUiTERAZ

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*