Magnez niezbędny dla mózgu. Magnez może odwrócić niekorzystne zmiany w mózgu

Magnez może odwrócić zmiany w mózgu spowodowane przez przypadłości neurodegeneracyjne.

Magnez jest koniecznym związkiem do prawidłowego działania organizmu w tym mózgu.

Magnez tworzy neurony.

Czy wiesz, że… 
Magnez bierze udział w ponad 600 operacjach metabolicznych i chroni nasz mózg.

W rzeczywistości jego pozytywny wpływ na leczenie chronicznego stresu, stanów lękowych czy depresji  jest tak duży, że wielu naukowców nazywa go “naturalnym valium”.

„Badania sugerują, że bardziej prawdopodobne jest, aby aluminium gromadziło się w mózgu u osób u których stwierdzono braki magnezu.

Liczne badania wykazały, że ludzie na dietach o niskiej zawartości magnezu i nie suplementujący go w odpowiednich ilościach gromadzą duże ilości aluminium (jesteśmy często narażeni na kontakt z glinem) w  ośrodkowym układzie nerwowym. Jedną z wielu funkcji magnezu jest aktywowanie tubuliny, enzymu biorącego udział w podtrzymywaniu zdrowia komórek tkanki nerwowej.

Z kolei kwas jabłkowy potrafi wyciągnąć aluminium z tego enzymu tworząc miejsce dla magnezu. Może to stanowić skuteczną ochronę przed chorobą Alzheimera i nie tylko. Kwas jabłkowy przekracza barierę krew-mózg i udowodniono, że wiąże się z aluminium. Dlatego połączenie kwasu jabłkowego i magnezu jest bardzo dobrą opcją dla wszystkich z takimi problemami. Czyli w sumie dla wszystkich nas narażonych na aluminium.„

Zanim przejdę do opisania wpływu magnezu na pracę naszego układu nerwowego oraz konkretnie dla mózgu warto przypomnieć, że dla zdrowia i prawidłowej pracy mózgu niezbędne są kwasów omega 3 i dobry stan naszych jelit. W tym wpisie pisałam o psychobiotykach – Psychobiotyki a zdrowie psychiczne. Psychobiotyki na depresje, stany lękowe i stres.

Co takiego specjalnego ma w sobie magnez? Dlaczego jest tak ważny dla naszego zdrowia i pracy mózgu?

Plastycznością mózgu nazywamy zdolność mózgu do tworzenia nowych połączeń między neuronami lub szlaków neuronowych, które się z sobą komunikują. Nasz mózg ucząc się nowych umiejętności, bądź przyswajając nowe informacje, generuje nowe połączenia między synapsami. Dzieje się to szybko i sprawnie, gdy nasz mózg ma łatwość w regenerowaniu się. Kiedy nasze neurony starzeją się, stają się wadliwe, co skutkuje pogorszeniem pamięci i innych umiejętności poznawczych. Dlatego plastyczność mózgu jest podstawą nauki i pamięci.


Munogen FitLine

Munogen FitLine zawiera:  ** wysokogatunkową: L-Argininę i L-Cytrulinę (To aminokwasy, które pełnią ważną rolę w organizmie każdego sportowca, ale nie tylko – przyjmowanie ich pomaga zwiększyć wytrzymałość organizmu i poprawić natlenienie tkanek. Ponadto L-arginina wspomaga prawidłową funkcje wątroby, działa oczyszczająco na komórki tego narządu, jest też dobroczynną substancją dla naszego serca.) ** witaminę B6, witaminę B12 i kwas foliowy, które biorą udział w redukcji zmęczenia i znużenia.  ZADANIEM MUNOGENU jest to, aby: * zwiększyć przepływ krwi w organizmie, w każdym naczyniu…tym samym organizm dostaje więcej tlenu do komórek, a co za tym idzie, więcej składników odżywczych. Efektem tego jest więcej energii, redukcja zmęczenia i znużenia,  * oczyszczenie krwi i limfy,  * profilaktyka dla układu krążenia, * wsparcie do prawidłowego tworzenia krwinek czerwonych

Munogen FitLine możesz KUPIĆ TU

REKLAMA


Magnez dla mózgu

Za co odpowiada magnez w naszym mózgu?

W tym kontekście o magnez zaczynamy dbać głównie, gdy dokucza nadmierny stres i napięcie nerwowe. I faktycznie, balans magnezu ma wpływ na tę sferę życia.

Jednym z powodów jest jego lekki wpływ na funkcjonowanie układu sygnalizacyjnego podwzgórze-przysadka-nadnercza, ale nie tylko.

Kation magnezowy pełni funkcję „strażnika” w receptorach glutaminianu, regulując ilość przepływającego przez nie wapnia. Ograniczając napływ wapnia do wnętrza komórek nerwowych, magnez hamuje ich pobudliwość, dzięki czemu nie tylko zmniejsza uczucie rozdrażnienia i napięcia nerwowego, ale i zmniejsza ryzyko ekscytotoksyczności neuronów.

Magnez jest absolutnie konieczny dla zachowania zdrowej plastyczności mózgu. To dlatego, że magnez reguluje sposób, w jaki komórki mózgowe tworzą te kluczowe połączenia, które są podstawą uczenia się i pamięci.

Jony magnezu sterują kanałami jonowymi w komórkach mózgowych. Im większa liczba sygnałów, które przenoszą te przełączniki elektryczne, tym silniejsze są połączenia między komórkami, i tym silniejsze tworzenie się pamięci. Plastyczny mózg, dzięki biodostępnej formie magnezu, posiada możliwość dodawania, usuwania lub modyfikowania połączeń między komórkami w celu uregulowania nauki i pamięci.

Magnez jest niezbędny do prawidłowego działania mózgu, ale niestety słabo się absorbuje. Rozwiązaniem w tym wypadku okazał się konkretny, bardzo biodostępny związek magnezu, jakim jest L-threonat magnezu.

Zanim przejdę do opisania korzyści dla mózgu płynących z zażywania l-threonatu magnezu wspomnę jeszcze o innej formie magnezu jaką jest jabłczan magnezu, który posiada zdolność do wiązania aluminium i usuwania go na zewnątrz organizmu. Puste miejsca, blokowane wcześniej przez aluminium, zajmuje magnez, co przywraca prawidłowe działanie wielu enzymów.

A teraz kilka słów

Czym jest L-treonian magnezu?

Magnez jest w nim związany z dwiema resztami aminokwasowymi L-treoniny, aminokwasu białkowego. Dzięki temu magnez jest w stanie bezproblemowo przekraczać barierę krew-mózg, a dzięki temu zwiększać stężenie jego jonów w neuronach i płynie mózgowo-rdzeniowym. Ma to szereg pozytywnych skutków – L-treonian magnezu działa nootropowo, neuroprotekcyjnie oraz poprawia jakość snu.

L-treonian ułatwia uczenie się oraz tworzenie pamięci zarówno krótko- jak i długotrwałej. Dodatkowo podnosi również ilość BDNF (neurotroficzny czynnik pochodzenia mózgowego), czyli białka, które znacząco wpływa na zdolność mózgu do tworzenia nowych połączeń nerwowych.

Dzięki działaniu na receptory NMDA L-treonian działa również antydepresyjnie i przeciwstresowo oraz wspiera regenerację mózgu, np. po urazach mechanicznych.

✔️Treonian magnezu działa ochronnie na komórki nerwowe.

✔️Treonian magnezu zwiększa poziom magnezu w mózgu

W odróżnieniu od innych form magnezu, treonian magnezu cechuje się wysoką biodostępnością dla mózgu. Oznacza to, że ta postać magnezu po spożyciu może być lepiej wykorzystywana przez nasz mózg (bardzo dobrze przenika barierę krew-mózg).

Nie można jednak powiedzieć, że magnez jest rozwiązaniem wszystkich problemów. Biorąc suplementy diety na bazie tego składnika nie sprawimy, że z dnia na dzień nasze problemy ze stanami lękowymi, depresją bądź nadmiernym stresem znikną, że zwalczymy bezsenność czy nasze umiejętności poznawcze będą kilka razy lepsze. Jest on jedynie narzędziem i wspomaga dobre zdrowie, a w szczególności zdrowie nerwowe.

Na zdrowie 😊


WITAMINA C + MAGNEZ + POTAS + GLUTATION 450 G (MT MITOCHONDRIA) INVEX REMEDIES

Seria mitochondrialna została stworzona z myślą o wsparciu funkcjonowania mitochondriów, które odpowiadają za procesy pozyskiwania życiodajnej energii.

Wytwarzana przez mitochondria energia jest niezbędna do życia każdej komórki ciała, a tym samym zapewnia prawidłowe funkcjonowanie narządów i całego organizmu.
Mitochondria, to takie mikroskopijne elektrownie, a ich niedomaganie powoduje degenerację komórek, powstawanie i rozszerzanie się stanów zapalnych, które mogą być przyczyną powstawania zmian nowotworowych.

Suplement diety Mt Witamina C + Magnez + Potas + Glutation na za zadanie uzupełnienie niedoborów i przywrócenie prawidłowego metabolizmu energetycznego.

Witamina C:

 • pomaga utrzymać prawidłowy metabolizm energetyczny,
 • wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego,
 • wspiera funkcjonowanie układu odpornościowego,
 • pomaga chronić komórki przed stresem oksydacyjnym,
 • przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia,
 • wspiera prawidłowe funkcji psychologicznych,
 • pomaga zachować optymalne reakcje immunologiczne w trakcie i po zakończeniu intensywnych ćwiczeń fizycznych,
 • wspomaga produkcję kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania: naczyń krwionośnych, kości, chrząstki, dziąseł, skóry oraz zębów.

Potas:

 • odpowiada za prawidłowe funkcjonowaniu układu nerwowego,
 • zapewnia prawidłowe funkcjonowanie mięśni,
 • pomaga utrzymać odpowiednią pobudliwość nerwowo-mięśniową,
 • pomaga w zachowaniu prawidłowego ciśnienia krwi.

Magnez:

 • przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego,
 • przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia,
 • pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej,
 • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego,
 • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni,
 • pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych,
 • pomaga w utrzymaniu zdrowych kości oraz zębów,
 • odgrywa rolę w procesie podziału komórek,
 • pomaga w prawidłowej syntezie białka.

Glutation zredukowany:

 • silny antyoksydant produkowany przez organizm,
 • występuje we wszystkich komórkach, chroniąc je przed stresem oksydacyjnym wywoływanym przez wolne rodniki.

WITAMINA C + MAGNEZ + POTAS + GLUTATION możesz KUPIĆ TU

REKLAMA


Masz ochotę i czas – wejdź na sklep, zobacz może znajdziesz coś dla siebie.

www. rh7.pl

sklep ze zdrowymi produktami

INFORMACJA

Informacje zamieszczane na blogu „10Blogdazdrowie” nie są przeznaczone do diagnozowania czy leczenia jakiejkolwiek choroby oraz nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszystkie artykuły, porady tu wrzucane służą wyłącznie do celów informacyjnych, edukacyjnych i czasami (nie zawsze) wyrażania opinii osobistej. Zawsze przed podjęciem decyzji o zastosowaniu naturalnych metod w celu wspomagania terapii należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Nie zajmuję się chorobami i leczeniem od tego są lekarze. Ponadto nie biorę odpowiedzialności za osoby, które na własną rękę zastosują któreś metody czy kuracje.

Grunt do zdrowie, zadbaj o nie!

TUiTERAZ

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*