Niezbędne witaminy i minerały na wzrost włosów

Sposoby na porost włosów są różne, jednak nie wszystkie są sprawdzone i dają zadowalające rezultaty. Jak każda inna część ciała, włosy potrzebują wielu składników odżywczych, aby były zdrowe i rosły.

Oczywiście jeżeli włosy wypadają nam garściami to pierwszym krokiem jaki powinniśmy wykonać jest: znalezienie przyczyny tak licznej utraty włosów. Utrata włosów to proces zależny od mnóstwa czynników: hormonów, zdrowia jelit, genów, niedoborów witamin i wielu, wielu innych.

My skupimy się w tym poście na witaminach i minerałach, które są niezbędne do wzrostu włosów.


Płynna keratyna z biotyną, kwasem hialuronowym, L-cysteiną i witaminą C BINGOSPA

Płynna keratyna 100% z biotyną, kwasem hialuronowym, L-cysteiną i witaminą C

Surowiec kosmetyczny (posiada charakterystyczny, niezbyt przyjemny zapach).

Keratyna jest naturalną proteiną  występującą we włosach i paznokciach. Wnętrze łodygi włosa zwane korą, zbudowane jest ze spiralnie skręconych włókienek keratyny, które odpowiadają za elastyczność włosa. Keratyna wchodzi również w skład zewnętrznej osłonki włosa, od której zależy zdrowy i błyszczący wygląd włosów oraz brak skłonności do rozdwajania.

Biotyna dostarcza siarkę w masę keratynową włosa. Dzięki temu łodyga włosa staje się spoista na całej długości, a wskutek tego silna i elastyczna. Biotyna reguluje metabolizmu skóry głowy wpływając tym samym na stan cebulek włosowych i tempo wzrostu włosów,  zapobiega niekorzystnym procesom w obrębie skóry: nadmiernemu łojotokowi i powstawaniu łupieżu.

L-cysteina stanowi jedną z substancji wchodzących w skład keratyny, łagodzi stany zapalne skóry głowy, umożliwia odpowiednie odżywienie cebulek włosowych, opóźnia procesy starzenia się.

Witamina C pomaga w usuwaniu zanieczyszczeń nagromadzonych na powierzchni włosów, wzmacnia połysk, nawilża

Płynna keratyna 100% z biotyną, kwasem hialuronowym, L-cysteiną i witaminą Ci zawiera mniejsze cząsteczki protein keratynowych, które wnikają do wnętrza włosa naprawiając uszkodzenia.

Keratynę zaleca się stosować do pielęgnacji włosów wymagających regeneracji, zniszczonych zabiegami fryzjerskimi, łamliwych, przesuszonych, cienkich. Można ją stosować również włosów zdrowych w celu ochrony przed czynnikami zewnętrznymi i zniszczeniami.

Sposób użycia: na umyte, wilgotne włosy równomiernie nanieść keratynę, włosy rozczesać, następnie wysuszyć suszarką. Zabieg wykonywać po każdym myciu włosów, aż do uzyskania pożądanych efektów.

Pojemność 100 ml

Płynna keratyna z biotyną, kwasem hialuronowym, L-cysteiną i witaminą C możesz KUPIĆ TU

REKLAMA


NIEZBĘDNE WITAMINY I MINERAŁY DLA WZROSTU WŁOSÓW

1. Witamina D

Niski poziom witaminy D jest związany z łysieniem.

Badania pokazują również, że witamina D może pomóc w tworzeniu nowych pęcherzyków – małych porów w skórze głowy, gdzie mogą rosnąć nowe włosy [1].

Cebulki włosów są bardzo wrażliwe na hormony. Jak wiemy witamina D jest hormonem steroidowym.

Wg najnowszych badań, jej niedobór i nieprzyswajanie wiąże się bezpośrednio z wieloma chorobami układu immunologicznego, w tym z łysieniem plackowatym.

W badaniu przekrojowym sprawdzono to na 86 pacjentach z łysieniem plackowatym, 44 z bielactwem i 58 zdrowych jednostkach. U łysiejących osób poziom witaminy D był najniższy, nieco wyższy u cierpiących na bielactwo, najwyższy u zdrowych jednostek. Co więcej, stopień zaostrzenia choroby był odwrotnie proporcjonalny do poziomu 25(OH)D u pacjentów cierpiących na łysienie plackowate.

Utrata włosów jest właśnie jednym z pierwszych do zaobserwowania skutków niedoboru witaminy D.

Receptor witaminy D (VDR) ulega ekspresji w wielu komórkach i tkankach ciała, w tym w skórze. Badania na myszach i ludziach bez tych receptorów funkcyjnych wykazały, że brak VDR prowadzi do rozwoju łysienia.

2. Omega-3

Badania wykazały zbawienny wpływ kwasów omega-3 nie tylko na ciało, ale także na skórę i włosy. Te kwasy tłuszczowe wzmacniają włosy, wspomagają ich wzrost i minimalizują stany zapalne, które często są przyczyną wypadania włosów.

W 2015 roku, w badaniu opublikowanym w Magazynie Dermatologii Kosmetycznej, porównano działanie omegi-3, omegi-6 i przeciwutleniaczy na zdrowie włosów. Po 6 miesiącach leczenia 89,9 badanych odnotowało znaczną redukcję wypadania włosów, zwiększenie ich objętości (86%) i gęstości (87%).

3. ZELLSCHUTZ FitLine

Wolne rodniki mogą blokować wzrost i powodować starzenie się włosów. 

Wraz z wiekiem zwiększa się wytwarzanie wolnych rodników i zmniejsza się ilość enzymów antyoksydacyjnych, które chronią organizm, co prowadzi do uszkodzenia struktur komórkowych i starzenia się włosów.

Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, który pomaga chronić przed stresem oksydacyjnym spowodowanym przez wolne rodniki.

Ponadto organizm potrzebuje witaminy C, aby stworzyć białko zwane kolagenem – ważną część struktury włosa.

Witamina C pomaga również organizmowi wchłonąć żelazo, minerał niezbędny do wzrostu włosów.


STOP WYPADANIU WŁOSÓW – Twoje włosy będą grubsze, gęstsze i lśniące

Pierszy produkt zadziała od środka – FitLine MicroSolve® Hair+: synergistyczne połączenie wysoko biodostępnych naturalnych olejów roślinnych i przeciwutleniaczy, unikalny kompleksem odżywczym z 6 tradycyjnych ziołowych składników., poprawiona biodostępność dzięki wyjątkowej technologii MicroSolve® z biotyną, która bierze udział w utrzymaniu zdrowych włosów (i nie tylko) To sprawi, że Twoje włosy będą grubsze, gęstsze i lśniące*. 

Drugi produkt zadziała od zewnątrz: FitLine med Hair+:  Szybko wchłaniający się, nietłusty płyn z tradycyjnymi ziołowymi składnikami aktywuje skórę głowy i mieszki włosowe. Łatwy do nałożenia bezpośrednio na skórę głowy.
Szybko się wchłania i jest nietłusty. Ekskluzywna Koncepcja Transportu Substancji Odżywczych (NTC) zawsze dostarcza składniki do miejsca, gdzie są potrzebne, dokładnie wtedy, kiedy są potrzebne – na poziom komórkowy.  

NOWOŚĆ FitLine Hair+  oraz FitLine Med Hair+

REKLAMA


4. Cynk

Niedobór cynku osłabia cebulki włosów przyczyniając się nie tylko do wypadania, ale także do siwienia włosów i to bez względu na wiek. Cynk wspomaga regenerację włosów, wzmacnia ich cebulki i przyśpiesza wzrost.

Badania sugerują, że niektórzy pacjenci z łysieniem plackowatym mają niedobór cynku, a doustna terapia siarczanem cynku służy jako skuteczne leczenie.

5. Biotyna

Biotyna bywa nazywana witaminą H lub B7 i ma duży wpływ na kondycję włosów – jest niezbędna do prawidłowego wzrostu włosów.

Jest ona składnikiem enzymów, których zadaniem jest katalizowanie reakcji karboksylacji – mówiąc prościej, chodzi o procesy zachodzące w syntezie cukrów, białek i lipidów. Zdaniem naukowców problemy z włosami i skórą u osób z niedoborem biotyny mają związek właśnie z zaburzeniami w metabolizmie tłuszczów.

Biotyna to także naturalne źródło siarki, która z kolei jest niezbędna do tworzenia keratyny, czyli podstawowego budulca włosów i paznokci.

Biotyna hamuje również nadaktywność gruczołów łojowych. Nadmierne wydzielanie sebum może prowadzić do łojotokowego zapalenia skóry – częstej przyczyny łysienia. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że biotyna ma znaczenie dla prawidłowej pracy gruczołu tarczycy, którego zaburzenia także są przyczyną pogorszenia kondycji włosów i ich wypadania.

6. Niacyna

Niacyna jest również znana jako witamina B3 lub kwas nikotynowy. Niacyna to kolejna witamina z rodziny witamin z grupy B, która jest odpowiedzialna za odżywienie i nawilżenie skóry głowy.

Witamina ta dostarcza włosom energii „mobilizując” je do wzrostu, oraz odpowiada za prawidłową budowę łodygi włosa, ponieważ wpływa na odpowiednią kondycję tkanek budujących ową łodygę.

Niedobór niacyny może powodować matowe, łamliwe włosy.

7. Żelazo

Ferrytyna jest magazynem żelaza, przechowywanym przede wszystkim w wątrobie, jednak także w mieszkach włosów. Kiedy ciału brakuje żelaza potrzebnego do istotnych procesów, jak chociażby wytwarzanie czerwonych krwinek, organizm pobiera je z mniej dla niego istotnych miejsc, jak włosy.

Dzieje się tak przede wszystkim przez chroniczne infekcje.

Bakterie, grzyby i wirusy potrzebują żelaza w cyklu swojego życia. Odpowiedzią ciała jest produkcja hormonU zwanego hepcydyną, która to blokuje absorpcję żelaza do jelit.

Jest to adaptacyjny mechanizm przy ostrej, krótkotrwałej infekcji. Ale jeśli dojdzie do infekcji długoterminowej, takiej jak kandydoza, nie tylko sam organizm wyczerpuje żelazo, ale ciało generalnie pochłania mniej żelaza, co obniża poziom ferrytyny.

Jeśli gubisz włosy z powodu ferrytyny, powinnaś podwyższyć jej poziom co najmniej do 50 µg/L żeby przestały wypadać i co najmniej do 70 µg/L, żeby zaczęły się regenerować i odrastać.[2]

8. Witamina E

Podobnie jak witamina C, witamina E jest przeciwutleniaczem, który buduje i naprawia tkanki i zapobiega stresowi oksydacyjnemu wywołanemu przez wolne rodniki. Witamina E pomaga także, transportować odżywcze składniki do wszelkich komórek w organizmie. Wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i poprawia ukrwienie skóry głowy, dzięki czemu usprawnia pracę cebulek włosowych i sprawia, że włosy są mocniej zakorzenione w mieszkach. Jej niedobór sprawia, że pasma stają się matowe, kruche i pozbawione elastyczności.

9. Witamina A

Włosy są wrażliwe na niedobór retinolu i jego wartościowego substytutu karotenoidów.

Prawidłowe stężenie we krwi – retinolu i kwasu retinowego pokrewnej mu substancji – pobudza wzrost skórnej tkanki nabłonkowej i łącznej poprzez aktywizację podziałów komórkowych. Mechanizm wewnątrzkomórkowej roli retinolu i kwasu witaminy A polega na tym, że po wniknięciu do wnętrza komórki mają one zdolność przyłączania się do kwasu dezoksyrybonukleinowego DNA. Dzięki takim połączeniom z DNA – kwas retinowy i retinol pobudzają określone geny sterujące syntezą odpowiednich enzymów i białek. W ten sposób witamina A wpływa na prawidłowość metabolizmu komórek rogowego nabłonka skóry, do których należą również zrogowaciałe komórki macierzy włosa.

Przypomnijmy, że od optymalnego fizjologicznie tempa podziałów komórek macierzy włosa zależy poprawna budowa keratyny z której zbudowane są włosy oraz odpowiednie tempo wzrostu włosa. 

 
CellReset FitLine – Program przemiany metabolicznejCellreset to trwający 28 dni proces „zresetowania” wszystkich komórek w organizmie oraz STABILIZACJA – to okres 90 dni, w czasie których organizm “utrwala” dobre nawyki żywieniowe, których nauczył się w czasie programu. W ciągu 28 dni następuje całkowity proces oczyszczenia oraz dożywiania wszystkich komórek organizmu. Dzięki takiej przemianie następuje, tzw.”skutek uboczny”, czyli znaczna utrata wagi (od kilku do kilkunastu kilogramów) oraz modelowanie sylwetki. Program znakomicie sprawdzi się również u osób, które nie mają problemu z nadmiarem tkanki tłuszczowej lub wręcz cierpią z powodu niskiej wagi i chciałyby odżywić i oczyścić swój organizm, co staje się nieodzowne w dzisiejszych czasach.

Dieta CellReset program przemiany metabolicznej możesz KUPIĆ TU.

REKLAMA


Masz ochotę i czas – wejdź na sklep, zobacz może znajdziesz coś dla siebie.

www. rh7.pl

sklep ze zdrowymi produktami

TUiTERAZ ♥ ♥ ♥

Źródło zdjęcia tytułowego: https://haliskingdom.com/2016/04/24/blog-post-title/

INFORMACJA

Informacje zamieszczane na blogu „10Blogdazdrowie” nie są przeznaczone do diagnozowania czy leczenia jakiejkolwiek choroby oraz nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszystkie artykuły, porady tu wrzucane służą wyłącznie do celów informacyjnych, edukacyjnych i czasami (nie zawsze) wyrażania opinii osobistej. Zawsze przed podjęciem decyzji o zastosowaniu naturalnych metod w celu wspomagania terapii należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Nie zajmuję się chorobami i leczeniem od tego są lekarze. Ponadto nie biorę odpowiedzialności za osoby, które na własną rękę zastosują któreś metody czy kuracje.

Grunt do zdrowie, zadbaj o nie!

TUiTERAZ

1 Komentarz

  1. próbowałam wcześniej tych witamin, ale zazwyczaj pojedynczo, głównie samą biotynę i krzem i efektów nie było, dużo ze wspomnianych witamin jest w medere meme look, i on na mnie zadziałał fantastycznie, włosy zaczęły szybciej rosnąć i jest ich wiele więcej, długo się wahałam bo sporo kosztował, ale zdecydowanie pomógł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*