Wypryski na różnych częściach ciała – o czym mówią?

Na blogu pokazywałam już jak mapowanie twarzy może ujawnić podstawowe problemy zdrowotne poprzez lokalizację trądziku w różnych „strefach”, które odpowiadają naszym narządom wewnętrznym. Ale ta starożytna nauka nie kończy się tylko na tym: tak jak odwzorowanie twarzy może powiedzieć, co oznaczają pryszcze na twarzy, mapowanie, gdzie dostajesz pryszcze na reszcie twojego ciała, może również pomóc wskazać (i tym samym leczyć) wewnętrzne zaburzenia równowagi.

dr Wang Zheng Hu, mówi, że trądzik na twarzy i ciele może być spowodowany czynnikami wewnętrznymi i zewnętrznymi, trądzik ciała jest zwykle bardziej zewnętrzny niż wewnętrzny. To dobra wiadomość, ponieważ oznacza to, że trądzik ciała może być spowodowany przyczynami wewnętrznymi, ale często można go kontrolować i skutecznie usuwać za pomocą metod zewnętrznych.

Wypryski, trądzik świadczą o tym, że w organizmie istnieje jakaś nierównowaga, toksyny,  ogniska zapalne lub trwają procesy chorobowe. Poniższa mapa ciała może okazać się pomocna w identyfikacji problemu i podjęcia kroków do wyeliminowania przyczyny.

 

Źródło zdjęcia: [1]

 


REKLAMA

Krzem z borem

Suplement diety Silor+B+J Krzem z borem i jodem  ma formę płynną i wyprodukowany są w technologii monojonowej co znacząco zwiększa jego biodostępność.  Preparat Silor+B+J zawiera krzem organiczny a więc porównując go z krzemem nieorganicznym wyłania się na pierwszy plan kwestia przyswajalności tego pierwiastka przez nasz organizmie: krzem organiczny 70% przyswajalności, krzem nieorganiczny tylko 2% w dodatku tylko w formie kwasu mono- krzemowego KRZEM BOR i JOD TO PIERWIASTKI ZDROWIA

 Silior B+J – KRZEM z borem i jodem możesz KUPIĆ TU


 

1. Strefa szyja (hormony)

Hormony są największym winowajcą trądziku.

Trądzik na szyi i brodzie może świadczyć o zmęczeniu, wyczerpaniu nadnerczy (więcej na temat nadnerczy pisałam w tym poście). Innymi częstymi przyczynami są:

 • nadmierne spożycie rafinowanego cukru,
 • stres,
 • zbyt ciasne kołnierzyki,
 • przetłuszczające się włosy stale dotykające tych obszarów,
 • przy długich włosach może być to uczulający szampon lub odżywka,
 • perfumy.

Pomocne będą:

 • techniki redukujące stres,
 • rezygnacja z rafinowanego cukru,
 • koszule bez obcisłych kołnierzy dla dobrej wentylacji i mniejszego tarcia,
 • unikanie silnych zapachów i barwników w produktach do pielęgnacji włosów,
 • zadbanie o nadnercza (ponownie odsyłam do wpisu o nich).

 

2 i 3 Strefa obojczyka i łopatki (stres)

Źródło zdjęcia [2]

 

Wypryski na ramionach mogą sygnalizować nadmierną wrażliwość emocjonalną lub, że nasz organizm jest przeładowany stresem lub. Inną przyczyną może być to, iż nasza skóra jest wrażliwa na otarcia np. przez pasek od torebki.

 

4. Strefa klatka piersiowa (układ pokarmowy)

Jeśli pojawiają się pryszcze w okolicy klatki piersiowej, zwykle jest to znak, że coś jest nie tak z układem trawiennym.

Trzy główne przyczyny trądziku, wyprysków na klatce piersiowej to:

 • zakażenia grzybicze,
 • nadwrażliwość pokarmowa – nietolerancja na gluten
 • objawy źle funkcjonującego układu pokarmowego, które mogą być spowodowane złymi nawykami żywieniowymi np. spożywanie zbyt dużo przetworzonej żywności.

 

Zmiana nawyków żywieniowych i zadbanie o jelita będą pomocne.

 

5 i 6. Strefa ramiona (niedobory witamin)

źródło zdjęcia [3]

Jeśli zdarzy ci się dostać wypryski na rękach, może to oznaczać, że masz niedobory witamin i składników odżywczych potrzebnych w diecie. Może być to spowodowane ubogą dietą lub słabym przyswajaniem.

Spróbuj to naprawić poprzez włączenie większej ilości owoców, warzyw i pełnoziarnistych składników do swojej diety.

 


Co ma w swoim składzie BASIC FitLine : *32 enzymy trawienne, *9 rodzajów błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego w wodzie, *żywe kultury bakterii kwasu mlekowego, *Lactobacillus reuteri – matka wszystkich pozostałych bakterii, *7 kg wyciągów z warzyw i owoców, *antyoksydanty (witaminy A, C, E, selen, bioflawonoidy), *zioła ajurwedyjskie, *biodostępną KURKUMINE, * BASIC FitLine to koncentrat najbardziej wartościowych owoców, warzyw, zbóż, żywych kultur bakterii oraz enzymów. Składniki dobrano z myślą o: regeneracji układu pokarmowego, lepszym trawieniu, lepszym wchłanianiu pożywienia, odbudowie odporności.

BASIC FitLine możesz KUPIĆ TU


 

7. Strefa brzucha (szczególnie okolice żołądka)

Ludzie, którzy mają trądzik na brzuchu często mają wysoki poziom cukru we krwi. Pewnie brzmię jak zdarta płyta, ale najlepszym sposobem na zwalczenie tego typu trądziku jest „oczyszczenie diety”. Oznacza to wyeliminowanie (lub znaczne zmniejszenie) białego chleba, cukru, słodzonych napojów czy dań typu instant z diety.

 

 

8. Strefa okolice łonowe

Krostki mogą się pojawiać z powodu wrastających włosków po goleniu lub niewłaściwej higieny. W najgorszym przypadku mogą świadczyć o chorobie wenerycznej,. Jeśli doświadczasz czerwonych guzków w dole, które swędzą lub bolą, albo jeśli dołączą do tego inne objawy jak plamienie, swędzenie, upławy, powinnaś udać się do lekarza.

 

 

9 i 10 Strefa uda

Ponieważ skóra w tym miejscu jest szczególnie wrażliwa, trądzik na udach może być objawem alergicznym na kosmetyki: żele pod prysznic, krem do golenia czy balsamy lub detergenty proszki do prania, płyny do płukania.

 

11 i 12 Strefa plecy

Te obszary występowania trądziku często świadczą o źle funkcjonującym układzie trawiennym, alergiach i nietolerancjach pokarmowych, a także złej diecie obfitującej w zbyt dużej ilości smażonych potraw.

Poza tym przyczyną wyprysków w tym miejscu może być nadmierne pocenie się i …. niewystarczająca ilość snu.

 

13 i 14 Strefa pośladki

Zwykle są trzy powody trądziku na pośladkach:

zbyt ciasna nieoddychająca bielizna,

nadmiernie sucha skóra,

problemy trawienne i zła dieta.

Jeśli mimo higieny i noszenia bawełnianej luźnej bielizny ciągle występują problem to należy zmienić nawyki żywieniowe i odbudować florę bakteryjną jelit.

 

Podsumowując. Jeśli na Twoim ciele często pojawiają sie wypryski , najczęściej albo doświadczasz silnego stresu, albo twoja dieta powoduje stan zapalny w twoim ciele, albo obie naraz. Dlatego warto mniej się stresować i zmienić dietę – dodać więcej naturalnych produktów.

 

Oral Chelate formor

Oral Chelate – DOUSTNA CHELATACJA Składniki Oral Chelate: * oczyszczają organizm z toksycznych metali ciężkich oraz szkodliwych złogów wapnia w tętnicach, **ochraniają wątrobę, *** uzupełniają dietę w witaminy, minerały, mikroelementy i aminokwasy, **** neutralizują wolne rodniki, które są główną przyczyną arteriosklerozy, szybszego procesu starzenia, raka oraz artretyzmu , ****** wspomagają układ krążenia

ORAL CHELATE Formor możesz KUPIĆ TU

 

TUiTERAZ ♥ ♥♥

Masz ochotę i czas – wejdź na sklep, zobacz może znajdziesz coś dla siebie.

SKLEP dla zdrowia:

www. rh7.pl

sklep ze zdrowymi produktami

Źródło: https://guff.com/the-location-of-acne-on-your-body-has-a-secret-meaning-youll-want-to-know

Źródło zdjęcia tytułowego: https://guff.com/the-location-of-acne-on-your-body-has-a-secret-meaning-youll-want-to-know

 

INFORMACJA

Informacje zamieszczane na blogu „10Blogdazdrowie” nie są przeznaczone do diagnozowania czy leczenia jakiejkolwiek choroby oraz nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszystkie artykuły, porady tu wrzucane służą wyłącznie do celów informacyjnych, edukacyjnych i czasami (nie zawsze) wyrażania opinii osobistej. Zawsze przed podjęciem decyzji o zastosowaniu naturalnych metod w celu wspomagania terapii należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Nie zajmuję się chorobami i leczeniem od tego są lekarze. Ponadto nie biorę odpowiedzialności za osoby, które na własną rękę zastosują któreś metody czy kuracje.

Grunt do zdrowie, zadbaj o nie!

TUiTERAZ

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*