HEMOROIDY – 12 naturalnych skutecznych sposobów

lehmfarbener stuhl nach magen darm infekt Einzig Brennen nach dem Stuhlgang

Po pierwsze należy wyraźnie rozgraniczyć pewne pojęcia. Hemoroidy (guzki krwawnicze) to prawidłowe struktury anatomiczne, czyli ciała jamiste wysłane śródbłonkiem, występujące w kanale odbytu. Są swego rodzaju poduszeczkami wypełnionymi krwią, które zamykają odbyt, aby możliwe było właściwe formowanie stolca i trzymanie gazów. Sam proces napełniania się hemoroidów krwią i ich opróżniania jest niezależny od naszej woli i odbywa się automatycznie dzięki bodźcom neurowegetatywnym. Same hemoroidy nie są więc problemem. dopiero ich nieprawidłowe funkcjonowanie – rozluźnienie, przemieszczanie się, wypadanie, krwawienie – oznacza chorobę hemoroidalną, znaną potocznie żylakami odbytu.

Ponieważ nadal jest ona uważana za wstydliwy problem, trudno oceniać rzeczywistą zapadalność na to schorzenie. Szacuje się jednak, że dotyka około 50% ludności, a według niektórych doniesień – nawet 76%Ryzyko jest podobne u kobiet i mężczyzn, a najczęściej chorują osoby w wieku 45-65 lat.

W zależności od objawów wyróżnia się 4 stopnie zaawansowania choroby.

Pierwszy charakteryzuje się krwawieniem i uwypukleniem hemoroidów.

W drugim guzki krwawnicze stają się widoczne, ale wysuwają się jedynie podczas parcia i same wracają do naturalnego położenia.

Dopiero w trzecim stadium mogą wypadać nawet podczas kaszlu lub dźwigania cięższych przedmiotów, co wymaga ręcznego przywrócenia ich na miejsce.

I wreszcie 0 czwarty stopniu mówimy wówczas, gdy po wypadnięciu hemoroidów nie da się ich odprowadzić. Dodatkowo często pojawia się również zakrzepica, ból lub krwawienie.

Różny stopień ruchomości hemoroidów (aż do ich wypadania) to nie jedyny objaw choroby.

OBJAWY HEMOROIDÓW:

 • krwawienie z odbytu podczas oddawania stolca lub po wypróżnieniu – krew jest jasnoczerwona, można zauważyć ją na papierze toaletowym,
 • świąd odbytu, swędzeniu może towarzyszyć niewielkie uszkodzenie śluzówki i skóry (wynik drapania) oraz sączenie się wydzieliny sprzyjającej odczynom zapalnym i alergicznym (odczuwamy wilgoć w okolicy odbytu).
 • wydalanie razem z kałem śluzu,
 • nietrzymanie stolca,
 • pieczenie odbytu.

Na rynku jest dostępnych sporo preparatów zawierających glukozaminę i chondroitynę. Nie wszystkie dają jednak zadowalające efekty. Aby rzeczywiście nastąpił efekt leczniczy należy zastosować produkt dobrej jakości. FitLine Gelenk Fit + CRA to pierwszy preparat z glukozaminą i chondroityną podawany jako napój. Stworzono go z zastosowaniem opatentowanych przez producenta technologii dających maksymalną możliwą przyswajalność składników. Składniki czynne (glukozamina i chondroityna) są doskonale przyswajane. Dzięki temu preparat daje efekty lepsze niż większość produktów o podobnym składzie. Pierwsze odczuwalne efekty występują u większości osób już po kilku dniach stosowania. Stosując preparat FitLine Gelenk Fit może być pomocny w wielu dolegliwości i bólu stawów, ścięgien, kręgosłupa etc. wynikających zarówno z trybu życia, wieku jak przebytych urazów i kontuzji.

FitLine Gelenk Fit możesz KUPIĆ TU

REKALMA


Przyczyny hemoroidów:

Przyczyny powstawania hemoroidów, są rozległe i bardzo często niezależne od wieku.

Oo najczęstsze z nich:

 • siedzący, mało aktywny tryb życia,
 • stres,
 • złą dietą – niewystarczająca ilość błonnika i zbyt małe ilości płynów mogą prowadzić do zaparć, które zmuszają błonę śluzową odbytu do nadmiernego rozciągania,
 • ciąża – rozwijający się płód może uciskać układ żylny, co utrudnia prawidłowy przepływ krwi i powoduje zaburzenia w pracy jelit,
 • poród – związane z nim nadmierne parcie może spowodować rozciągnięcie się guzków krwawniczych i w efekcie skutkować bolesną chorobą hemoroidalną,
 • zwolniona perystaltyka jelit sprzyja tworzeniu się żylaków,
 • zaburzenia odżywiania (np. bulimia, otyłość) i związane z tym nadużywanie środków przeczyszczających,
 • częste biegunki i/lub zaparcia,
 • seks analny,
 • uprawianie niektórych sportów np. jazda konno, podnoszenie ciężarów, kolarstwo,

Okazuje się zatem, że w rozwoju choroby hemoroidalnej duże znaczenie ma styl życia, a więc zmiana pewnych nawyków może zapobiegać jej pojawianiu się lub nawrotom. 

Operacja, której obawiają się osoby zmagające się z tym problemem, na szczęście jest konieczna tylko w niewielkim odsetku przypadków, zwykle u pacjentów w czwartym stadium choroby. Na szczęście we wcześniejszych stadiach istnieje wiele naturalnych środków, pozwalających złagodzić i całkowicie pozbyć się hemoroidów. Oto niektóre z nich.

1. Zmiana diety

Podstawą leczenia hemoroidów jest zmiana diety. Do codziennego menu należy wprowadzić jak najwięcej produktów bogatych w błonnik. Poprawa trawienia jest kluczem do zatrzymania rozwoju hemoroidów. Dzięki temu znacznie ułatwione jest bowiem wypróżnianie, w związku z czym nie tworzą się kolejne guzki.

Nasza codzienna dieta powinna być więc obfita w owoce, warzywa, rośliny strączkowe, orzechy oraz nasiona. Należy dostarczać od 25 do 38 gramów błonnika dziennie.

Oczywiście, aby uzupełnić codzienną porcję błonnika możemy się też wspomóc następującymi produktami:

Babka płesznik – to roślina, która ma właściwości podobne do siemienia lnianego – pomaga uregulować pracę jelit. Nasiona babki płesznik ułatwiają wypróżnianie, ponieważ po kontakcie z wodą uwalniają śluz i tworzą żel ułatwiający przesuwanie mas zalegających w jelitach. W związku z tym poleca się je stosować pomocniczo w leczeniu okresowych zaparć. Babka płesznik zwiększa lepkość treści jelitowej, tym samym normalizując czas przejścia mas kałowych przez jelita, a co za tym idzie – częstość wypróżniania się. Babka płesznik nie tylko ureguluje pracę jelit, lecz także złagodzi bóle i świąd oraz zmniejszy krwotoki.

Siemię lniane – włączenie do diety siemienia lnianego jest idealne do zmniejszenia ryzyka występowania hemoroidów, ale też do ich leczenia, kiedy już występują. Siemię lniane jest bogate w błonnik, pochłania dużo wody, tworząc galaretowatą masę, która sprzyja poprawieniu trawienia i usuwaniu odpadów z organizmu, zapobiega zaparciom i działa jako naturalny środek przeczyszczający.

Pamiętajmy jednak, iż przy spożywaniu większej ilości błonnika zaleca się pić dużo więcej wody.

2. Aloes

Roślina ta posiada właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu doskonale nadaje się przy leczeniu hemoroidów. Przede wszystkim skutecznie zmniejsza stan zapalny, w związku z czym objawy są znacznie mniej nasilone. Poza tym łagodzi ból oraz swędzenie.

Poza stosowaniem żelu aloesowego zewnętrznie zaleca się także spożywanie w postaci soku z aloesu, tak aby wspomóc organizm od środka.

3. Propolis

Propolis jest aktywną, żywiczną substancją pochodzenia naturalnego, wykorzystywaną przez pszczoły do ochrony  biologicznej w  budowie struktur wewnętrznych i uszczelniania ulu. Propolis stanowi niezwykle silne, naturalne i skuteczne zabezpieczenie w walce z bakteriami,  gram  ujemny  i  gram  dodatni  – zakażeniami  pleśnią ,  grzybicą i innymi mikroorganizmami.

Propolis ma silne działanie przeciwdrobnoustrojowe, bakteriobójcze, grzybobójcze oraz niszczenia wirusów i pierwotniaków. Dlatego też znakomicie sprawdza się w leczeniu hemoroidów.

4. Oczar wirginijski

Oczar wirginijski posiada mnóstwo składników leczniczych, które mogą pomóc złagodzić objawy hemoroidów. Przede wszystkim godne uwagi są zawarte w nim garbniki, przeciwutleniacze i oleje, które mogą zmniejszyć stan zapalny oraz krwawienie. Poza tym roślina ta pomoże również zlikwidować świąd.

Oczar wirginijski możemy stosować w postaci ekstraktu alkoholowego, którym bezpośrednio przemywamy podrażnione miejsca. Jest też dostępny w postaci czopków.


Co ma w swoim składzie BASIC FitLine : 32 enzymy trawienne, 9 rodzajów błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego w wodzie, żywe kultury bakterii kwasu mlekowego, Lactobacillus reuteri – matka wszystkich pozostałych bakterii, 7kg wyciągów z warzyw i owoców, antyoksydanty (witaminy A, C, E, selen, bioflawonoidy), zioła ajurwedyjskie, biodostępną KURKUMINE.

BASIC FitLine możesz KUPIĆ TU

REKLAMA


5. Olej kokosowy

Jest to naturalny produkt nawilżający i antybakteryjny, którym możemy smarować okolice odbytu. Poza zewnętrznym zastosowaniem oleju kokosowego możemy użyć go wewnętrznie. W tym celu należy go schłodzić aby możliwe było odcięcie nożem, kawałeczek wielkości czopka. Taki czopek m możemy kilka razy dziennie wkładać do odbytu.

6. Nasiadówki

Do miski/wanny wlewamy letniej wody o temperaturze nie przekraczającej 40 stopni C. na wysokość około 10 centymetrów. Do wody dolewamy wywar z rumianku, kasztanowca, szałwii, kory dębu lu dodajemy octu jabłkowego lub nadmanganian potasu i siadamy na około 10 minut z podkurczonymi nogami.

Do nasiadówki można również przygotować specjalną mieszankę ziół: 1 łyżeczka szałwii, 1 łyżeczka kory dębu, 1 łyżeczka ziela rdestu, 1 łyżeczka kory kasztanowca. Należy zalać je 2 litrami zimnej wody i przez około 10 minut gotować na wolnym ogniu, następnie przy pomocy sitka przecedzamy i wlewamy do wanny.

7. Ocet jabłkowy

Jeśli szukamy natychmiastowej ulgi, to ocet jabłkowy będzie jak najbardziej odpowiedni. Działa on alkalizująco, a przy tym antybakteryjnie i ściągająco. Dlatego też skutecznie pomaga w leczeniu hemoroidów. Największą jego zaletą jest to, iż niezmiernie szybko łagodzi swędzenie, podrażnienie oraz ból spowodowany przez hemoroidy. Równocześnie pomaga też zmniejszyć stan zapalny.

Najlepiej sprawdza się zamoczenie wacika lub gazy w occie jabłkowym i stosowanie go bezpośrednio na podrażniony obszar. Zabieg ten można powtórzyć kilka razy dziennie. Poza tym możemy też dodawać ocet do wspomnianej powyżej nasiadówki. Ewentualnie możemy dodać również odrobinę octu jabłkowego do nasiadówki.

8. PBM – ProBio Minerał

PBM – ProBio Minerał to połączenie 11 szczepów probiotycznych i minerałów osadowych. PBM jest naturalnym, ekologicznym produktem w postaci pudru. Jest biologicznym antidotum potęgując kolonizację szczepów probiotycznych, które wypierają florę chorobotwórczą (pleśnie i grzyby) oraz likwidują toksyny znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie. Sprawia, że pożyteczne mikroorganizmy mogą się rozwijać tworząc tym samym przestrzeń życiową dla całego ekosystemu.

Oczywiście na etykiecie produktu nie ma wymienionego zastosowania jako produkt na to schorzenie, ale z doświadczenia wiem, że się świetnie w tej kwestii sprawdza i pomaga.

Jak stosować?

Można stosować go na dwa sposoby (poza piciem bo to podstawa). Można użyć go do smarowania okolic odbytu. W tym celu mieszamy go z olejem kokosowym w proporcjach 1 płaska łyżeczka PBM i 0,5 łyżeczki oleju kokosowego.

Drugi sposób to: schładzamy olej kokosowy, tak aby możliwe było odcięcie nożem, kawałeczek wielkości czopka. Następnie obtaczamy go w probiominerale i stosujemy jak czopek.

9. Sól Epsom i gliceryna

Siarczan magnezu, czyli tak zwana sól Epsom pozwala leczyć stan zapalny, a jednocześnie zmniejsza ból i obrzęk. Gliceryna natomiast tworzy dodatkową barierę ochronną, dzięki czemu objawy nie będą się nasilały.

W celu przygotowania takiego preparatu musimy połączyć 2 łyżki soli Epsom z 2 łyżkami gliceryny. Mieszaninę stosujemy bezpośrednio na podrażnione miejsce i pozostawiamy na 20 minut. Taki zabieg można powtarzać co parę godzin.

Poza tym świetnie sprawdzą się też ciepłe kąpiele z dodatkiem wspomnianej soli.


CARDIO SET FITLINE – Zestaw składający się z: 1. Koenzym Q10 Plus: Energia dla serca i wsparcie systemu immunologicznego  2.Omega-3 – Kwasy tłuszczowe omega-3 DHA i EPA są niezbędne dla sprawnego funkcjonowania organizmu i przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania mózgu i serca *. Są niezbędna dla: *tkanki mózgowej (60% naszego mózgu to kwasy Omega-3), *syntezy hormonów (stanowią składnik do budowy serotoniny i dopaminy – hormonów szczęścia), *każdej komórki organizmu (stanowiąc m.in. o jakości błony komórkowej)

CARDIO SET FITLINE możesz KUPIĆ TU

REKLAMA


10. Olej z rokitnika

O leczniczym działaniu oleju rokitnikowego wiedziano od dawna. Był on wykorzystywany na szeroką skalę w medycynie ludowej.
Działanie lecznicze tego preparatu opiera się na wpływie przede wszystkim na wszelkiego rodzaju śluzówki: przewodu pokarmowego, układu moczowo-płciowego, skórę, śluzówkę oka.
Olej rokitnikowy może być stosowany wewnętrznie i zewnętrznie.
Przy żylakach odbytu, szczelinach i bolesnych pęknięciach odbytu można smarować olejem okolice odbytu 1-2 razy dziennie lub używać tamponów z waty, nasączonych olejem.

11. Rumianek

Rumianek jest rośliną łatwo spotykaną w każdym ogrodzie, która słynie z wielu właściwości leczniczych, w tym także: zmniejszania i eliminowania hemoroidów.
Jak stosować?
Świetnie sprawdzi się tu:
Olej rumiankowy. Możesz zakupić taki olej w sklepach zielarskich i stosuj go bezpośrednio na hemoroidy, aż do złagodzenia objawów.
Maść rumiankowa. Ważne żeby w składzie miała tylko naturalne składniki.
Roztwór z rumianku. Metoda ta przynosi bardzo dobre efekty w walce z bólem. Łagodzi i koi stany zapalne. Wystarczy wziąć kąpiel na siedząco z roztworem z rumianku. Kąpiel czy nasiadówka powinna trwać przynajmniej 15 minut. Możesz stosować codziennie.

12. Czosnek/Cebula

Czosnek jest bardzo silnym i efektywnym lekiem na hemoroidy. Zmniejsza stan zapalny i jest bardzo skuteczny  w przypadku hemoroidów znajdujących się wewnątrz odbytu, ponieważ pomaga nie tylko je zmniejszyć, ale także uśmierzyć ból.

Jak stosować?

Należy nałożyć niewielką ilość czosnku bezpośrednio na miejsce występowania hemoroidów, na początek możliwe jest odczucie pieczenia, które jest skutkiem działania przeciwzapalnego. Czosnek powinno się zostawić na dwie minuty, a następnie wziąć kąpiel w celu usunięcia go.

Pamiętajmy nade wszystko, że leczenie to nie tylko miejscowe stosowanie określonych preparatów, ale również, a raczej przede wszystkim prowadzenie zdrowego stylu życia. I tu podstawą jest prawidłowa dieta o której wspomniałam na początku. Poza tym ważna jest regularna aktywność fizyczna oraz picie odpowiedniej ilości wody.

TUiTERAZ ♥ ♥♥

Masz ochotę i czas – wejdź na sklep, zobacz może znajdziesz coś dla siebie.

SKLEP dla zdrowia:

www. rh7.pl

sklep ze zdrowymi produktami


REKLAMA

Źródło zdjęcia tytułowego: lehmfarbener-stuhl-nach-magen-darm-infekt-einzig-brennen-nach-dem-stuhlgang-of-lehmfarbener-stuhl-nach-magen-darm-infekt.jpg

INFORMACJA

Informacje zamieszczane na blogu „10Blogdazdrowie” nie są przeznaczone do diagnozowania czy leczenia jakiejkolwiek choroby oraz nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszystkie artykuły, porady tu wrzucane służą wyłącznie do celów informacyjnych, edukacyjnych i czasami (nie zawsze) wyrażania opinii osobistej. Zawsze przed podjęciem decyzji o zastosowaniu naturalnych metod w celu wspomagania terapii należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Nie zajmuję się chorobami i leczeniem od tego są lekarze. Ponadto nie biorę odpowiedzialności za osoby, które na własną rękę zastosują któreś metody czy kuracje.

Grunt do zdrowie, zadbaj o nie!

TUiTERAZ

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*