Pokochaj swoje dziecko cienia

Pokochaj swoje dziecko cienia – przepis 😊

W tym okołoświątwcznym czasie przeszło mi przez myśl, żeby zamieścić tu przepis. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyż wielokrotnie zamieszczałam tu przepisy na zdrowe posiłki.
Dziś poczułam jednak, że chce, zamieścić nieco inny przepis…..

W mojej opinii jest to przepis o wiele ważniejszy niż kolejny przepis na sernik czy mazurek. Chciałabym podzielić się z Wami moim przepisem na to jak pokochać swoje dziecko cienia.

Dziecko cienia czyli dziecko zranione, zlęknione, smutne, przestraszone, opuszczone, „porzucone”, odepchnięte, niezauważone i niesłyszane. Dziecko, które może wybrać różne strategie, żeby je zauważyć, żeby zwrócić na nie uwagę. Najpierw może starać się być bardzo grzeczne, przymilać się, blokować emocje, nie wyrażać ich bo przecież często, żeby było zauważone, docenione czy pochwalone musi „być grzeczne”, „nie przeszkadzać”, „słuchać się” i najlepiej być takie jak inni tego oczekują. Tylko tych „innych” jest nieskończenie wiele i nie ma takiej możliwości, żeby wszystkich zadowolić…..

Kiedy dziecko czuje smutek, a od dorosłych słyszy – „No uśmiechnij się, nie wypada się smucić.” Albo czuje złość, a od dorosłych słyszy „No przestań, nie wolno się złościć.” Takie dziecko może sobie pomyśleć, że coś z nim nie tak…. Przecież dla dziecka dorośli wiedzą lepiej. I takie dziecko zaczyna myśleć, że „nie wolno mu czuć”. I zaczyna szukać strategii przetrwania. Zaczyna szukać strategii, żeby nie czuć…. Jedną z nich jest np. strategia znikania. Wiem, bo jej doświadczyłam. To bardzo bolesna strategia. To smutna strategia, która brzmi, skoro nie mogę czuć, skoro moje czucie jest problemem to chce schować się, chce zniknąć, żeby przestać czuć. Bo bez czucia – ja – nie żyje.
Według mnie inne strategie to:

Zakładanie masek np. na pytanie co tam w szkole?  „wszystko w porządku”, a w środku jest płacz, smutek, poczucie osamotnienia, ale przecież rodzice są zajęci, zmęczeni, przepracowani, zestresowani więc dziecko nie chce „im dokładać” swoich problemów więc często wybiera „wytrzymam” i to jest kolejna strategia.

No dobrze, wracając do przepisu. Jest prostu.


Oczyszczacz powietrza nie są urządzeniami sezonowym.

Zdecydowanie warto go mieć i korzystać przez cały rok, ponieważ jego działanie ma pozytywny wpływ na każdą grupę odbiorców (lepsze samopoczucie, mniej infekcji, walka z alergiami, mniejsze ryzyko powikłań spowodowanych oddziaływaniem smogu na organizm)

Wysokiej klasy oczyszczacz powietrza nie tylko odfiltrowuje cząsteczki smogu. Równie skutecznie usuwa bakterie, pyłki roślinne oraz przykre zapachy. Tak oczyszczone powietrze przekłada się na większy komfort i lepsze samopoczucie.

CZAS ZADBAĆ O ŚWIEŻE POWIETRZE W SWOIM DOMU STOSUJĄC OCZYSZCZACZ POWIETRZA 

WYSOKIEJ KLASY OCZYSZCZACZE POWIETRZA możesz KUPIĆ TU

REKLAMA


Pokochaj swoje dziecko cienia – przepis 😊: 

1. Zauważ je. Proponuje – najpierw nic nie mów. Po prostu bądź. Daj mu poczuć i oswoić się z tym, że jesteś.
2. Wewnętrznie zaakceptuj, że ono jest takie jakie jest. Ma prawo takie być. Doskonale wiesz co przeszło.
3. Powiedz „widzę Cię”, możesz być sobą.

4. Później możesz powiedzieć : Kocham Cię, mimo Twoich emocji, kocham Cię.
Jednak nie oczekuj, że Cię od razu usłyszy. To dla niego „nowość” , to dla niego „dziwne”. A co jeżeli „znowu” je oszukasz, skrzywdzisz… potrzebuje czasu , żeby Ci zaufać❤️ Druga opcja jest taka, że być może Twoje dziecko ma inny język miłości niż język słów. Pisałam o tym w tym poście – „ Jaki jest Twój język miłości? Jaki jest język miłości Twojego dziecka/partnera? Pięć języków miłości.” 

5. Powiedz do swojego dziecka  – MOŻESZ CZUĆ. Czucie jest bezpieczne. Poradzisz sobie. Jestem przy Tobie. 💖

6. I warto jest dodać: „Jesteś wystarczająca/wystarczający taka/taki jaki jesteś. Jesteś wartościowa/ wartościowy właśnie taki jaki jesteś. Jesteś cząstką wszechświata, istotną i godną cząstką, gdyby było inaczej to byś się nie urodziła/urodził.”

Na zdrowie❤️

TUiTERAZ ♥♥♥

Masz ochotę i czas – wejdź na sklep, zobacz może znajdziesz coś dla siebie.

www. rh7.pl

sklep ze zdrowymi produktami

INFORMACJA

Informacje zamieszczane na blogu „10Blogdazdrowie” nie są przeznaczone do diagnozowania czy leczenia jakiejkolwiek choroby oraz nie stanowią fachowej porady medycznej. Wszystkie artykuły, porady tu wrzucane służą wyłącznie do celów informacyjnych, edukacyjnych i czasami (nie zawsze) wyrażania opinii osobistej. Zawsze przed podjęciem decyzji o zastosowaniu naturalnych metod w celu wspomagania terapii należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Nie zajmuję się chorobami i leczeniem od tego są lekarze. Ponadto nie biorę odpowiedzialności za osoby, które na własną rękę zastosują któreś metody czy kuracje.

Grunt do zdrowie, zadbaj o nie!

TUiTERAZ

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*