Napar z rumianku to wyjątkowy napar, który posiada liczne właściwości: zmniejsza objawy przeziębienia i ból, a także obniża poziom cukru i dobrze relaksuje oraz wycisza. Na co pomaga napar z rumianku?
Substancje lecznicze zawarte w rumianku, odpowiedzialne za jego kojące działanie to:
✔️olejek eteryczny,
✔️flawonoidy,
✔️kwasy organiczne,
✔️cholina,
✔️witamina C,
✔️potas,
✔️mangan.
NAPAR Z RUMIANKU – WŁAŚCIWOŚCI
Napar z rumianku może przynieść różnorodne korzyści, a także zmniejszyć objawy niektórych zaburzeń.
Do najważniejszych właściwości takiego naparu można zakwalifikować:
- obniżenie poziomu cukru we krwi
- zmniejszenie bólu, także w trakcie menstruacji
- polepszenie procesu trawienia
- pomaga w leczeniu niektórych problemów skórnych
- zmniejszenie dolegliwości, towarzyszących przeziębieniom
- wyciszenie, uspokojenie, dlatego warto pić ją przed snem
- pomaga w zasypianiu
- rumianek dodatkowo działa kojąco na skórę z oparzeniami oraz z trądzikiem.
Można stwierdzić, że napar rumiankowy ma naprawdę korzystne właściwości, ponieważ zmniejsza objawy przeziębienia i ból, a także obniża poziom cukru i dobrze uspokaja oraz wycisza. Saszetkę z herbatą rumiankową można także przykładać na skórę, w miejsca ran i zaczerwienień. Herbata rumiankowa świetnie sprawdzi się jako wywar do picia przed snem, ponieważ pomaga w zrelaksowaniu organizmu i przynosi spokój.
DLACZEGO WARTO PIĆ NAPAR Z RUMIANKU?
Warto pamiętać o tym, że rumianek jest bogaty w różnorodne substancje, takie jak alfa-bisabole, flawonoidy oraz w witaminę C.
Do najważniejszych właściwości rumianku można zakwalifikować działanie rozkurczające, zwiotczające, a także przeciwbakteryjne. Właśnie dlatego można go stosować przy miesiączce, zapaleniu jamy ustnej oraz gardła. Okazuje się, że picie herbaty z rumianku to naprawdę doskonała metoda na bóle, stresy i trudności ze snem.
Poranna filiżanka naparu rumiankowego złagodzi ból w czasie menstruacji, a także zahamuje poranne mdłości oraz wzrost bakterii w żołądku. Picie herbaty rumiankowej po spożytym posiłku polepsza procesy trawienne i pomaga na wzdęcia. Warto pamiętać o tym, że taką herbatę mogą pić nawet osoby z chorobą wrzodową lub innymi zaburzeniami w zakresie układu trawiennego, ponieważ rumianek zapobiega nadkwaśności żołądka.
Napar z rumianku można także stosować miejscowo, na przykład na oczy w przypadku zapalenia spojówek, oraz na skórę w przypadku ran oraz trądziku. Przed snem także warto sięgnąć po filiżankę herbaty rumiankowej, która odpręży, wyciszy, a także uspokoi nerwy i pomoże w zaśnięciu. Można więc stwierdzić, że herbata rumiankowa to doskonały napój do picia zarówno rano, jak i po obiedzie, a także na wieczór. Zdecydowanie warto kupić przynajmniej jedną paczkę ziołowej herbaty rumiankowej i przetestować jej
Zastosowanie rumianku
Rumianek wykorzystuje się najczęściej jako środek uspokajający przy wysokim natężeniu stresu i napięciach nerwowych oraz jako okład do przemywania zainfekowanych ran, owrzodzeń oraz oparzeń. Dodatkowo stosuje się go w zaburzeniach układu moczowego oraz trawiennego, jako środek moczopędny i pobudzający wytwarzanie soków trawiennych. Działa także rozkurczowo, przeciwbakteryjnie i przeciwalergicznie.
Do innych zastosowań rumianku można zaliczyć wykorzystanie w przemyśle kosmetycznym jako element maseczek, balsamów, płynów do kąpieli i wielu innych. Dodatkowo stosowany jest także do wytwarzania likierów.
Podsumowując, rumianek stosujemy na:
- Wzdęcia,
- Zapalenie dróg moczowych,
- Biegunkę i zaburzenia trawienne,
- Rany skóry,
- Stres i stany napięcia nerwowego,
- Przetwory,
- Kosmetyki,
Zellschultz FitLine to specjalnie dobrana kombinacja prowitaminy A + C + E oraz pierwiastka śladowego selenu. Zellschultz FitLine : ochrona przed wolnymi rodnikami, nadaje piękny złocisty kolor opalenizny, ochrania oczy i skórę przed promieniami UV, hamuje proces starzenia się. Ekstrakt z owoców cytrusowych bogaty w naturalne bioflawonoidy działa antyoksydacyjnie.
Zellschultz Antioxy możesz KUPIĆ TU
REKLAMA
Rumianek – przeciwwskazania:
Należy stosować ostrożnie w okresie ciąży i skonsultować chęć jego wykorzystania w tym okresie z lekarzem – jak każdego produktu zielarskiego. Rumianek jest na tyle bezpieczny, że może być stosowany jednak nawet u niemowląt. Powinny go unikać jedynie osoby ze stwierdzoną alergią na rumianek.
Produkty zawierające rumianek pospolity należy stosować zgodnie z wymaganiami producenta i wytycznymi lekarza. Nie należy stosować ich po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w odpowiedniej temperaturze i szczelnie zamkniętym opakowaniu. Przy stosowaniu należy zwrócić uwagę na datę ważności widniejącą na opakowaniu.
Ile razy dziennie można pić rumianek?
Napar z rumianku jest bezpieczny do spożycia i nie określono definitywnej granicy dziennego spożycia. Natomiast jak większość ziół, z rozsądku nie powinniśmy spożywać rumianku w nadmiarze. Najlepiej poprzestać na 3-5 filiżankach naparu dziennie.
Podsumowując właściwości rumianku, należy wymienić zwłaszcza następujące:
✔️Uspokajające,
✔️Przeciwdepresyjne,
✔️Wspomaga wydzielanie żółci i wytwarzanie soków trawiennych,chroni błonę śluzową żołądka,
✔️Moczopędne,
✔️Przeciwświądowe,
✔️Rozkurczowe, likwiduje wzdęcia,
✔️Przeciwzapalne (odpowiadają za to takie substancje, jak na przykład apigenina, chamazulen, matrycyna, bisabolol),
✔️Oczyszczające na rany, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe,
Na zdrowie ♥️
TUiTERAZ ♥♥♥
Dodaj komentarz